Strong by zumba - nowość w klubach fitness

Dbając o dobry marketing, kluby fitness przyciągają swoich klientów nową, urozmaiconą ofertą. Nazwy zajęć stają się coraz bardziej kreatywne co pozytywnie wypływa na zwiększenie sprzedaży karnetów. Popularny "Body workout" to nic innego jak ogólnorozwojowy trening TBC (total body condition), a "Cellu stop" ABT, czyli ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową z okolic brzucha, ud i pośladków. Jednym z hitów w ostatnim czasie okazała się "Strong by zumba". Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą oraz ile odnajdziemy tutaj zumby w zumbie? Jako miłośniczka tańca latino postanowiłam sprawdzić to na własnej skórze.

Strong by zumba - tylko taniec czy intensywny trening?

Zajęcia "Strong by zumba" łączą w sobie bardzo wysokiej intensywności trening interwałowy oraz taniec w rytm specjalnie zsynchronizowanej muzyki latino. Jest to nowy program treningowy, który powstał w 2016 r., a jego ambasadorką jest jedna z najbardziej znanych instruktorek zumba fitness w Polsce - Izabela Kin-Janda. Treningu nie polecam osobom rozpoczynającym swoją przygodę z fitnessem oraz pasjonatkom tańca, które nie przepadają za intensywnymi ćwiczeniami, gdyż wbrew powszechnym wyobrażeniom zajęcia zdecydowanie różnią się od zumby w wersji basic. Osoby wybierające się na trenig z nadzieją na niemal godzinną dawkę tanecznych endorfin, wrócą do domu rozczarowane. Program polega bowiem na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń wzmacniających całe ciało jak np. burprees, squaty, pile z balansowaniem, od czasu do czasu przerywanych spokojniejszymi utworami muzycznymi, gdy w końcu nadchodzi chwila na odrobinę tańca. 

Jakie są zalety programu? Z całą pewnością podczas treningu "strong by zumba" można spalić więcej tkanki tłuszczowej niż w trakcie tradycyjnych zajęć zumba fitness. Ćwiczenia wzmacniające ujędrnią ciało i wykształcą Waszą wytrzymałość siłową. Wysoka intensywność zapewni natomiast spalanie kalorii jeszcze długo po zakończeniu treningu. Osobiście uważam jednak, że poza chwytliwą marketingowo nazwą "Strong by zumba" program nie różni się niemal niczym od zwykłego treningu interwałowego HIIT (high intensivity interval training). 

Strong by zumba kontra zumba fitness - co wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta ;). Po pierwsze wszystko zależy od Twojego treningowego celu, a po drugie od tego jak bardzo kochasz tańczyć i jaka jest Twoja wytrzymałość. Jako miłośniczka tańca preferuję zumbę w wersji classic (treningi interwałowe zazwyczaj wykonuję sama w domu), jednak nie oznacza to, że nie zamierzam więcej pojawić się na "Strong by zumba". Pójdź pierwszy raz a przekonasz się sama/sam ;). 

Miłego treningu!

Sonia

Komentarze

  1. Takiej formy jeszcze nie próbowałam. Przyznam, że nie jestem fanką zumby. Może ta wersja bardziej mi podpasuje.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Lekkie przekąski na uczelnię/ do pracy...

Tournee po krainie bajkowych widoków

Jak się spakować na dłuższy wyjazd - praktyczne wskazówki