Eu4ya - Międzynarodowa Konwencja Fitness 2017

Jako instruktorka i wielka miłośniczka fitnessu już od 4 lat marzyłam o udziale w największej fitnessowej imprezie w kraju - Międzynarodowej Konwencji Fitness Eu4ya w Poznaniu. Niestety, na skutek różnych okoliczności, swój wyjazd musiałam nieco odłożyć w czasie. W tym roku nareszcie się udało ;). Podczas trwającej 3 dni konwencji miałam okazję zapoznać się z najnowszymi trendami na rynku fitness, uczestniczyć w rozmaitych typach zajęć, prowadzonych zarówno przez instruktorów z Polski, jak i zza granicy, a także wysłuchać kilku wykładów dedykowanych osobom związanym z branżą fitness. 

Dzień pierwszy, czyli piątek 12 maja, rozpoczęłam od porannego treningu Rockout Workout (zwanych również Pound), czyli ćwiczeń wzmacniających całe ciało z wykorzystaniem specjalnych pałeczek Ripstix, za pomocą których wykonuje się ruchy przypominające uderzanie o perkusję. Trening, w rytm przebojów rokowych, pobudza do pracy wszystkie główne partie mięśni. Intensywność zajęć jest bardzo wysoka, dlatego polecam je osobom zaawansowanym. Rocket Workout to zupełna nowość na polskim rynku, która już wkrótce może okazać się hitem na miarę trampolin. Gorąco polecam! ;) Trening zapewni m.in. wzmocnienie mięśni głębokich, wymodelowanie sylwetki oraz spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. 

Po zakończeniu zajęć Pound postanowiłam wziąć udział w Piloxingu, który od ok. roku gości w polskich klubach. Trening stanowi połączenie pilatesu z tańcem oraz kick boxingiem. Mieszanka wybuchowa! Piloxing wzmacnia całe ciało, spala nadmiar kalorii, pozwala się zrelaksować, wykonując pozycje zaczerpnięte z pilatesu oraz wyrzucić całą negatywną energię, boksując niewidzialnego przeciwnika;). Kładzie również duży nacisk na poprawę koordynacji ruchowej i zachowanie równowagi. Są to zajęcia funkcjonalne, dzięki którym wzmocnimy również swój układ nerwowy. 

Udział w konwencji to małe wyzwanie pod względem fizycznym, ale dla chcącego nic trudnego, dlatego zostałam również na tanecznym Afro House ;). Chwila relaksu i  mentalnej ucieczki w głąb gorącej, egzotycznej Afryki pozwoliła uwolnić psychikę od problemów dnia codziennego ;). 

Piątkowy dzień wykorzystałam również na uczestnictwo w wykładzie z zakresu regeneracji potreningowej i dwa ostatnie zajęcia: BodyART 5 elements, czyli trening wzmacniający całe ciało, oparty na pięciu elementach medycyny chińskiej oraz Salsation (nie mylić z salsą) - mieszanka tańców latino oraz wspaniały trening funkcjonalny. Nazwa programu powstała z połączenia słów "salsa" i "sensation", czyli "sos" (ognista mozaika różnych stylów tanecznych) oraz "uczucie, wrażenie". To, co różni salsation od zumby to przede wszystkim ekspresja liryczna, tworzenie układów w taki sposób, by opowiadały historię przedstawioną w określonym utworze, co stanowi hołd dla artysty. Salsation to sztuka i teatr. Dzięki zajęciom rośniemy w siłę fizyczną, mentalną oraz uczymy się interpretować muzykę. Polecam ;)!

Kilka zdjęć z konwencji. 

Przyznaję, że wieczorem usnęłam jak małe dziecko :D. 

Sobota była zaś dla mnie dniem tanecznej fiesty;). Miałam okazję uczestniczyć w 3 treningach: "Dance", "Dance Xtreme" oraz "Yam'in Dance". Fuzja rozmaitych stylów, ekspresja i potężny endorfinowy zastrzyk. Tak jak kocham <3! Po południu skusiłam się również na zajęcia "Functional Postural Workout", oparte na ćwiczeniach wzmacniających mięśnie kręgosłupa i kształtujących właściwą postawę ciała. 

Zwieńczeniem trzydniowej konwencji był dla mnie kolejny wspaniały trening z cyklu BodyART, oparty na elementach medycyny chińskiej.

Udział w Eu4ya polecam wszystkim instruktorom i trenerom personalnym, pragnącym pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami ze świata fitnessu oraz poszerzyć swoją wiedzę, dzięki spotkaniom z profesjonalistami i szkoleniowcami z bogatym doświadczeniem. Konwencja dedykowana jest również pasjonatom fitnessu. Być może część z nich  dzięki udziałowi w imprezie odnajdzie swoją nową drogę życiową?


Sonia

Komentarze

  1. Wygląda świetnie, kiedyś będę musiał sięwybraćan taką impreze!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Lekkie przekąski na uczelnię/ do pracy...

Tournee po krainie bajkowych widoków

Jak się spakować na dłuższy wyjazd - praktyczne wskazówki